24 hours of Way out West

Här kommer 24 timmar av Way out West i bilder!

 IMG_9253

I fredags morse hoppade jag och Maggan på flyget ner till Göteborg.

IMG_9259

Vi var supertaggade. Men sen var det superturbulent på flyget så då blev vi rädda istället :'(

IMG_9266

När vi kom fram till Göteborg var det raka vägen till Hotell Nöjesguiden som gällde. Där väntade Joanna på oss uppe på rummet, och efter ett ombyte sprang vi ner till innergården för dagsfest!

IMG_9263

Kycklingburgare med koriander och en tryffelaioli till lunch. Perfekt festivalmat!

IMG_9262

Jag och mina galet snygga, smarta och roliga kollegor.

085ce20dc3a7a3f4a5f2d18971a765e8

Efter dagsfest nummer ett drog vi till dagsfest nummer två, Way out WarnerNaturhistoriska museet! Där hängde vi bland annat med våra fellow bloggkompisar.

IMG_9270

Och kramades med min bästa Angie <3

IMG_9279

Hängde en hel del med Daniel också. Vi snackade om mediebranschen, pengarpress, att komma från en vanlig Svensson-familj och vad man vill bli när man blir stor.

IMG_9283

Vi hade roligt, också.

IMG_9301

Efter dagsfester var det tid för festivalhäng. Jag och Maggan fick världens lyckorus när vi kom in på festivalen, 26 grader och tusentals glada människor.

IMG_9305

Livet <3

IMG_9308

Sen hängde vi runt och drack drinkar + minglade hela eftermiddagen.

IMG_9312

Och pussades med Zara Larsson!

Sen åkte jag tillbaka till hotellet och sov ett par timmar. På kvällen blev jag väckt för att gå ut men en promenad till Avenyn räckte innan jag bestämde mig för att promenera hem och lägga mig igen. Way out West mest trötta person = jag? Kanske, men man kan inte alltid vara ung och festsugen :)))

IMG_9329

Dagen efter köpte Maggan gosedjur, vi drack juice på Joe & the Juice och vips så var vi hemma igen!

Resten av helgen i bilder kommer senare idag, puss!

  1. Asså dom vita byxorna!! du har säkert skrivit vart dom är ifrån men måste missat det! vart hittar jag dom? kan det vara Gina Tricot?

  2. Åh älskar hela outfiten! Såg kommentaren innan men hittar inte byxorna på hemsidan. Finns dom kanske bara i butik? Och tröjan, är den också därifrån? Tack för en super mysig blogg, kram!

  3. Vvvvarifrån är solglasögonen på Zara larsson-bilden? Sjukt snygga! Och solglasögon kan man faktiskt inte få för många av 🙂
    Älskade för övrigt din och dashas podd, saknar den <3

  4. Den vita t-shirten du har på dig på flygplans-bilden, varifrån??? Har sökt en liknande och den ser HELT perfekt ut!! 😀

  5. Visste ni att Göteborg–Stockholm med flyg ger 30 000 gånger högre utsläpp än med tåg? Är det långväga resor måste man förstås flyga, men understiger sträckan 50 mil är det onödigt att ta flyget. Tänk på miljön! <3

  6. Såg dig på dagsfesten på scandic no.25 men var för mesig för att gå fram. Ville bara säga det att du verkligen strålar. SÅ snygg!

    1. Men Gud så härligt att höra, tack! Men du, nästa gång får du komma fram så att jag får ge dig en kram och tacka. <3!

Välkommen att kommentera! Kommentarer godkänns vardagar kl.08-18 av en moderator innan publicering.

Tänk gärna efter en extra gång på hur det kan uppfattas när du framför kritik. Här inne visar vi respekt. Vi önskar gärna att kritik framförs med ditt riktiga namn och mejladress.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

sub archi